هفت عادت مردمان موثر

خلاصه و بررسی کتابها

هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت مردمان مؤثر استیون کاوی

انسان وقتی مؤثر  عمل میکند که در مورد اصول و ارزش ها و رویاهایش شفافیت داشته باشد. تغییر انسان زمانی واقعی است که به شکل عادت درآید.

برای مؤثر بودن انسان قوانین وجود دارد که در زمینه ی بهبود شخصیت میتواند از آن ها بهره ببرد، کافیست مهمترین مسئله زندگیتان را مشخص کنید و برسی کنید آیا در ابعاد مختلف زندگیتان بر پایه همان ارزش است یا خیر. اگر زندگی شما از ارزش هایی که دارید فاصله دارد احتنال زیاد دوران میانسالی را با پشیمانی و تا امیدی سپری خواهید کرد فراموش نکنید برای تغییر هیچگاه دیر نیست.

هفت عادت مردمان مؤثر به شما کمک میکند تمایل بازبینی جهان و شجاعت جدی گرفتن زندگیتان را بدست آورید.

1.فعال باشید نه منفعل

انسان همیشه اختیار دارد واکنش خودش را نسبت به محرک ها و رویداد های مختلف انتخاب کند با داشتن این اختیار در می یابیم که مجبور نیستیم بر اساس انتظارات دیگران واکنش نشان دهیم و فعالانه با توجه به شناخت خودمان بهترین عکس‌العمل را در مقابل مسائل خواهیم داشت.

2.در ذهنتان پایان کار را تصور کنید

این مار را با نوشتن مأموریت زندگیتان شروع منید و مشخص کنید در پایان این زندگی قرار است چگونه از شما یاد شود و الان در چه جایگاهی هستید  شما به عنوان انسان یک نظام راهنمای درونی دارید که در انتخاب هایتان به شما کمک میکند ان را نادیده نگیرید. ایا کاری که امروز انجام می دهید مرتبط با تصویر زندگیتان است یا خیر؟

3.کارهای مهم را اول انجام دهید

برا اساس اهدافتان کارهای روزانه تان را اولویت بندی کنید و از کارهایی که  جایگاهی در رسیدن شما به اهدافتان ندارد چشم پوشی کنید.

4.تفکر برنده برنده داشده باشید

به این معنا که موفقیت شما به معنای شکست دیگری نباشد.

این تفکر به شما کمک میکند نه تنها ارزش های انسانی را زیر پا نگذارید بلکه روابط اجتماعیتان را هم با دیگران بهبود می‌بخشد و همین امر میتواند به رسیدن شما به هدف اصلی تان کمک کننده باشد.

5.درک دیگران را یاد بگیرید

اگر با دیگران همدلی نکنید هیچ وقت نمیتوانید تاثیر گذار باشید. اگر در حساب بانکی روابطتان با دیگران سرمایه گذاری نکنید دیگران به شما اعتماد نخواهند کرد.

6.عادت سازی پلکانی را یاد بگیرید

تلاش کنید با عادت های کوچک مثبت در زندگی تان و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر به نتایج عالی برسید تلاش نکنید به ناگهان تغیراتزیادی را یک شبه ایجاد کنید.

7.یک جانبه نباشید

سعی کنید در تمام زمینه ها خود را بهبود بخشید نه فقط اهداف مادی بلکه به ذهن و جسم و موفقیت های اجتماعی تان هم اهمیت دهید تا هماهنگ و همسو با هدف برتر شما باشند.

با تمرین تکرار این هفت  عادت شما میتوانید احساس رضایت را در زندگیتان جاری کنید.

 

تهیه کننده گان

ندا خدادادی  (روانشناس عمومی)   –  محمدعلی داوری (روانشناس بالینی)

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست علاقه مندی ها 0