تجسم خلاق

خلاصه و بررسی کتابها

تجسم خلاق

 

 

 

خلاصه کتاب تجسم خلاق

نویسنده : شاکتی گواین

 

زندگی شما مطابق با همان تصاویر خوب یا بدی است که در ذهنتان دارید شکل میگیرد.

هیچ چیز عجیب با جدیدی در مورد تجسم خلاق وجود ندارد ما بیشتر عمرمان را در تجسم به سر می‌بریم و از چیزهایی که دوست داریم برایمان اتفاق بیافتد و حتی میترسیم که اتفاق رخ دهد تصاویر را در ذهن خودمان مجسم میکنیم اما به صورت نا خودآگاه.

 

تکنیک تجسم خلاق

به چیز هایی فکر کنید که دوست دارید در زندگیتان داشته باشید، شغل جدید، شروع یک کسب و کار، احساس آرامش یا کسب یکی مهارت ورزشی. 

کلید استفاده از تجسم خلاق این است که ذهنتان را آرام کنید تا امواج مغزیتان به سطح آلفا برسند اغلب اوقات قبل از خواب و یا هنگامی که در کنار رودخانه ایی آرام قرار گرفته اید در حالت آلفا هستید. 

شاید فکر کنید وقتی در حالت آلفا هستید باید شروع کنید به خیالبافی و هرچه دوست دارید را تصور کنید اما هدف اصلی تجسم خلاق این است که اجازه دهید تمام افکار مخفی که دارید نمایان شوند در این حالت به احتمال زیاد افکار خوشایند خودشان را نشان میدهند.

ممکن است در این بین تصور کنید که لیاقت برآورده شدن همه آرزو هایتان را ندارید پس بهتر است ابتدا خودتان را دوست داشته باشید و بعد خواسته واقعی تان را مشخص کنید.

خودگویی مثبت تکنیک بسیار عالی برای مهربانی و شفقت با خودتان است از ان غافل نشوید و در طول روز عبارات تاکیدی مثبت را به خودتان نسبت دهید.

 

تهیه کننده گان

ندا خدادادی  (روانشناس عمومی)   –  محمدعلی داوری (روانشناس بالینی)

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست علاقه مندی ها 0