جادوی واقعی

خلاصه و بررسی کتابها

جادوی واقعی

خلاصه کتاب : جادوی واقعی

نویسنده : وین دایر

اگر یک انسان توانسته باشد از بیماری به سلامتی، ازچاقی به تناسب اندام، از اعتیاد به زندگی سالم و آگاهانه، از بی تجربگی به مهارت و از ناخشنودی به رضایت برسد  به این نتیجه میرسیم که  این توانایی ها در وجود همه ی انسان ها نهفته است.

وقتی انسان با خودِ برترش همسو باشد و در مسیر هدف های متعالی اش قرار گیرد معجزه اتفاق می افتد.

هیچ جیز در زندگی اتفاقی نیست و هرتجربه ایی که انسان از سر می گذراند حتی اگر تلخ و ناراحت کننده باشد او را به مرحله ی بالاتری از زندگی می‌برد.

انسان ها از سه روش می‌توانند به ارزش اصلی زندگیشان پی ببرند.

1 آگاهی از طریق رنج کشیدن.

در این روش افراد از خودشان می پرسند چرا من باید دچار این ناراحتی شوم؟ و این تجارب همانند آموزگاری سخت گیر برای انسان است اما اگر تنها راه آگاهی این باشد امکان وقوع معجزه اصلی هدف از بین میرود.

2.آگاهی از طریق رسیدن به تجربه

در این حالت هدف شما باعث می شود تا زندگی برایتان معنا داشته باشد این روش بهتر از اگاهی اول است اما اگر تنها  روش باشد مجبوریم در تلاش های بیکران غرق شویم.

3.آگاهی از طریق هدف متعالی

هرچیزی در دنیا یک هدف متعالی دارد و این همان معجزه اهداف است یعنی شما به جای جنگیدن با زندگی. تلاش میکنید از مسیر رسیدن به اهدافتان لذت ببرید.

یک معیار خوب برای اینکه بدانید در مسیر اهدافتان هستید یا نه این است که بدانید آیا وقتی آن را انجام می دهید توجه‌تان به زمان را ازدست می دهید یا نه؟

هدفمندی حتی در روابط اجتماعی هم به کمک شما می آید. دوستان معنوی از نقاط مشترکی که با هم دارند فراتر میروند و باعث تکامل روح یکدیگر می شوند اگر تلاش کنید با سایر انسان ها همانند هدیه های الهی رفتار کنید روابط اجتماعی تان بهبود یافته و می‌توانید از آن در جهت رسیدن به اهداف معنوی و مشترکتان با انسان های هم ارزشتان استفاده کنید.

مهمترین نکته این است که تا ندانید چگونه شخصیت فعلی تان را با هدف والایی که دارید هماهنگ کنید و به ثبات برسید  احتمالا نمیتوانید یک زندگی رضایت بخش را تجربه کنید.

رشد شخصیت از طریق تمرکز بر کمبود ها بدست نمی آید بلکه شناخت دقیق توانایی های فعلی خودتان میتواند شمارا به سمت خود واقعی تان سوق دهد.

 

تهیه کننده گان

ندا خدادادی  (روانشناس عمومی)   –  محمدعلی داوری (روانشناس بالینی)

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست علاقه مندی ها 0